משרד הבריאות: טיוח נסיבות מות מאושפזת בת 15 בבית חולים פסיכיאטרי גהה

ערוץ 10 - דצמבר 2011 - הכתבה ראש ועדת בדיקה להתאבדות בבית חולים גהה כפוף אקדמית למנהל בית החולים , מירי מיכאלי

לפני כשלוש שנים ברחה מטופלת בת 12 והתאבדה. משרד הבריאות הקים ועדה לבדיקת סימני השאלה שעלו. אלא שראש הוועדה, יובל בלוך, כפוף אקדמית למנהל בית החולים צבי זמישלני. מסקנות הוועדה קבעו כי בית החולים פעל כשורה ואל טעה בטיפול בילדה שניסתה מספר פעמים בעבר לשים קץ לחייה

.

.
ומי בדק את ועדת הבדיקה? ראש ועדת בדיקה שהוקמה על ידי משרד הבריאות לבחינת נסיבות התאבדותה של מטופלת בבית החולים הפסיכאטרי גהה, היה כפוף אקדמית למנהל בית החולים. תוצאות הוועדה קבעו כי בית החולים פעל כשורה ולא התרשל בשמירה על המטופלת.

דוקטור יובל בלוך מונה לעמוד בראש ועדה שמונתה לחקור את נסיבות התאבדותה של מטופלת בת 12 שברחה מבית החולםי והתאבדה לפני כשלוש שנים. אלא שבלוך מתפקד גם כמרצה בחוג לפסיכאטריה באוניברסיטת תל אביב שם הוא כפוף לראש המחלקה, פרופסור צבי זמישלני, מנהל בית החולים גהה.

קישורים:
  • בית חולים אברבנאל בת ים - ברוכים הבאים לזומבילנד - מחדל, הזנחה, רשלנות - הכתבה אשפוז שפוי , ליאור דיין , מרץ 2011 , מעריב , סופשבוע - אינני יודע כמה מהאחריות על ההזנחה הכללית - אם בכלל - מוטלת על כתפיו של ד"ר יהודה ברוך, מנהל בית החולים אברבנאל בת ים, אבל אני מנחש שלו היה ד"ר ברוך נאלץ לישון במשך שבוע באחת המחלקות והיה חווה על בשרו את אימת התשתית הרעועה, המצב היה נראה אחרת. הייתי שמח לראות את ד"ר ברוך, את מנכ"ל משרד הבריאות רוני גמזו ואולי אפילו גם את שר הבריאות בנימין נתניהו וסגנו יעקב ליצמן, נאלצים להתגורר במשך כמה ימים באחת המחלקות. אני מבטיח לכם שלאחר החוויה הזו כולם היו מאבדים סופית את שפיותם. במשחק האסוציאציות שאני מנהל עם עצמי, הערך "אברבנאל" מתקשר לי מיד למילים כמו "מחדל", " הזנחה", "רשלנות" ו"התפטרות". כל יום שהמקום הזה ממשיך להתקיים הוא יום שחור למדינת הרווחה שאנחנו חושבים שאנחנו.
  • מוסד פסיכיאטרי באר יעקב - אשפוז בכפייה בשם "טובת" האזרחית ו"הגנתה" הביא למותה תוך ימים ספורים - הכתבה מחפש תשובות , יחזקאל אדירם, משה רונן , צילום עמית מגל , ידיעות אחרונות, 24 שעות, 21 במרץ 2011 - ג'ון בורקט לא מבין איך זה קרה. כשהגיע עם אישתו מרילין לבית החולים כדי לטפל בסיבוכים של מחלת הסוכרת, הוא לא האמין שכך זה יגמר. היא אושפזה בכפיה במוסד פסיכיאטרי באר יעקב, והלכה לעולמה ימים ספורים לאחר מכן, מבלי שיהיה לצידה. "הם טוענים שניסו להציל אותה אבל חייה הסתיימו"...

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה