לשכת הרווחה חיפה מפקירה קשישים לסבול מקור בחורף

אריאלה קנה - מנהלת לשכת הרווחה חיפה - אטימות, התעלמות, התעללות
אריאלה קנה - לשכת הרווחה חיפה - אטימות, התעלמות, התעללות
אטימות התעלמות והתעללות רשויות הרווחה חיפה באזרחים ותיקים בעיר.

הכתבה בוטל מענק החימום לקשישי חיפה , דורון סולומון , mynet , ינואר 2013

בניגוד לעבר, בחורף הזה גמלאים חיפאים בני 65 ומעלה לא קיבלו "מענקי חימום". הסיבה: חיפה הוצאה מרשימת "הערים הקרות" בישראל

משרד הרווחה מעניק מענקי חימום לגמלאים בני 65 ומעלה בערים שונות בארץ, כדי שיוכלו לשלם עבור מיזוג וחימום הבית במהלך החורף. בעבר זכו אלפי גמלאים בחיפה למענק החימום, אך בחורף הזה גילו רבים מהם כי הכספים לא הועברו אליהם. בדיקת "ידיעות חיפה" מצאה כי כבר תקופה לא קצרה חיפה אינה זכאית למענקי החימום, וזאת לאור הוצאתה מרשימת הערים הקרות בישראל.

משמעות הדבר היא כי אלפי קשישים בחיפה יושבים בחורף הנוכחי הקר במיוחד ללא חימום בביתם. עם הקשישים נמנים ניצולי שואה רבים. יו"ר שדולת הגמלאים בחיפה אלי לנדאו אומר כי יקיים מפגש חירום בניסיון להחזיר את מענק החימום לחיפה. לנדאו: "התקבלו פניות רבות מאזרחים ותיקים, המתלוננים כי שללו מהם את מענק החימום וכי אין להם כסף כדי לשרוד את החורף הקר.

"מבדיקה שערכתי התברר לי כי בנשר ובעוספיה, השכנות לחיפה, המענק לא בוטל. פניתי לשר הרווחה משה כחלון כבר לפני שבועיים וטרם קיבלתי תשובה. אי-אפשר להפלות 55 אלף גמלאים חיפאים, ולהגיד שבנשר ובעוספיה קר יותר או שאוכלוסיית הקשישים שם נזקקת יותר. בשבוע הבא נקיים מפגש חירום בנושא".

מענק חימום מקבל מי שזכאי לגמלת זקנה מגופי הרווחה ומתגורר בערים המוגדרות קרות. המענק בסך 511 ש"ח מקל מאוד על גמלאים לשלם את חשבונות החשמל במהלך החורף. במחלקת הרווחה בעירייה ציינו השבוע כי לעירייה אין צד בנושא מענק החימום, וכי מדובר בהחלטת משרד הרווחה, ששלל את זכאות העיר למענק זה.

קישורים:

הוצאת תינוקת מחזקת אמה בניגוד לחוק ולכללים - השופט אריה נאמן בית משפט לנוער ופקידת סעד לשכת הרווחה חיפה - מרץ 2011 - מדובר בערעור עמ"ש 53278-02-11 על שתי החלטות מפברואר 2011, שניתנו על ידי בית משפט לנוער בקריות השופט אריה נאמן. המערערת כבת 38, אם חד הורית, התגוררה כ-13 שנים בארה"ב. בינואר 2011 חזרה ארצה עם בתה כבת שנה וארבעה חודשים (להלן - "הקטינה"). המערערת גידלה את הקטינה כאם חד הורית...

קלונם של לשכת הרווחה חיפה ובית משפט לנוער - טרטור אם ושלושת ילדיה במשך 4 וחצי שנים - אוגוסט 2010 - שלשה אחים קטנים מטורטרים כבר 4 וחצי שנים ממסגרת חוץ ביתית אחת לשניה והאם טוענת כי לא קיבלה הסבר מדוע הוצאו הילדים מחזקתה. ארבע וחצי שנים נאבקת אם חד הורית גרושה בנצ'י טקלה להשיב אליה את שלשת ילדיה שחטפו ממנה אגף הרווחה בעיריית חיפה...
לשכת הרווחה עיריית חיפה - עובדת סוציאלית פנינה איגרא - זרוע ממסד דורסני מתנכל ומשפיל עיוורים - אוגוסט 2010 - התוקפנות וההונאה של עיריית חיפה נגד העיוורים באמצעות האצלת סמכויות לעובדת סוציאלית פנינה איגרא אשר נוקטת בכל דרך נבזית להשפיל ול"אלף" את העיוורים בעיר על מנת לחסוך תקציבים לעירייה. ..

ראש עיריית חיפה יונה יהב - גירוש אנשים עם מוגבלויות מהקהילה - רשת ב - אפריל 2010 - קבוצה של תושבי קרית חיים זועמת והקימה ועד פעולה ששם לו למטרה להרחיק את הדיור המוגן מקרית חיים והתושבים הצליחו לגייס את תמיכתו של ראש עיריית חיפה יונה יהב...

פקידת הסעד מוניק מלשכת הרווחה חיפה - התחמקות מפתיחת תיק אימוץ כמתחייב על פי חוק - נובמבר 2009 - מדוע מסרב משרד הרווחה לפתוח את תיק האימוץ של נערה בת 18, והיא זכאית לכך ע"פ חוק. - הכתב אלירן טל: "עד כמה חשוב לך לגלות את האמת?" , "מאוד חשוב" , עונה הנערה. - כבר ארבעה חודשים דנה (שם בדוי) מבקשת לגלות מי הם הוריה הביולוגים, מיד לאחר שנולדה היא אומצה, וכשהגיעה לגיל 18 פנתה ללשכה לרווחת הילד.

ההתנהגות המלוכלכת של פקידת הסעד בתיה זכי מלשכת הרווחה חיפה - תביעה על לשון הרע ופגיעה בפרטיות - פקידות הסעד נוהגות להרבות להשתמש בתסקיר בלשון הרע, פגיעה בפרטיות עד כדי רצח אופי. הסיבה לכך היא כי זה מותר להן ע"פ חוק, וזה מקדם את סיום התיק בטיפולן, שכן בלשון הרע והרכילות הן משתמשות על מי שחולק עליהן בתסקיר, מדובר בניצול לרעה של הגנת לשון הרע ופגיעת הפרטיות בחוק...

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה